Fundusze unijne

17 września 2004

Z funduszy pomocowych tylko renty strukturalne spotkały się z zainteresowaniem rolników. Na pozostałe działania do tej pory wpłynęło bardzo mało wniosków. Przyczyn jest wiele, m.in. brak informacji.

Wielu rolników nawet nie próbuje dowiedzieć się czegoś więcej na temat środków pomocowych, zakładając z góry, że im się to nie opłaca. Narzekają także na brak pomocy ze strony pracowników Ośrodków Doradztwa Rolniczego i Agencji Restrukturyzacji.

Dotychczas z największym zainteresowaniem spotkały się renty strukturalne. Ogółem złożono 16,5 tys. wniosków. W pozostałych działaniach jest już dużo gorzej. Na dofinansowanie inwestycji w gospodarstwach rolnych wpłynęło 90 wniosków. Tylko 32 gospodarstwa są zainteresowane skorzystaniem z programów rolnośrodowiskowych.

11 wniosków wpłynęło na zalesianie, ale tu problemem jest brak planów zagospodarowania przestrzennego. Ich wykonanie jest obowiązkiem gmin. Tam, gdzie zostało to zaniedbane rolnicy nie mają szans skorzystania z programu zalesiania. A jest o co walczyć.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę