aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

IACS prawie gotowy

30 stycznia 2004

Informatyczna część systemu ewidencji i kontroli dla rolnictwa IACS jest już gotowa do testów – poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Prezes Agencji zapewnia, że do 1 maja system będzie gotowy.

Obecnie pracownicy Agencji testują informatyczną część systemu IACS. Nadal jednak nie została uzupełniona komputerowa baza danych o gospodarstwach z początku budowy systemu, kiedy dokumentacja była papierowa.

W oddziałach terenowych prowadzony jest audyt, z którego raport 16 marca ma potwierdzić gotowość Agencji do wykonywania swoich zadań.

Jednocześnie w terenie intensywnie prowadzone są szkolenia dla rolników, jak mają wypełniać formularze. Dotychczas przeszkolono prawie 600 tysięcy rolników. Agencja szacuje, że wnioski o dopłaty bezpośrednie z Unii Europejskiej złoży milion 800 tysięcy rolników. Dopłaty będą wypłacane miedzy grudniem 2004, a kwietniem 2005.

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Wojciech Pomajda powiedział, że już od 9 lutego rolnicy mogą w biurach terenowych Agencji składać wnioski o rejestrację swoich gospodarstw, a od 15 kwietnia wnioski o płatności bezpośrednie.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę