BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

ISPA w 2003 r.

21 listopada 2002

Szesnaście polskich inwestycji ekologicznych stara się o uzyskanie środków finansowych z funduszu ISPA w przyszłym roku. Łączna wartość dotacji dla nich może wynieść 363 mln euro.

Wiadomość tę podał w środę na konferencji prasowej wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Jerzy Swatoń. Dodał, że w tym roku Komisja Europejska zatwierdziła do realizacji w ramach funduszu ISPA dwanaście nowych projektów dotyczących rozwiązań problemów gospodarki wodnej, ściekowej bądź odpadowej.

Projekty te będą realizowane w Bolesławcu, Brzegu, Elblągu, Jeleniej Górze, Lublinie, Opolu, Włocławku, Kaliszu, Szczecinie, Radomiu, Częstochowie i Mielcu. Całkowity koszt projektów opiewa na prawie 534 mln euro, z czego dotacja z funduszu ISPA ma wynieść 343 mln euro.

Rekordową dotację otrzyma Szczecin. Będzie ona wynosiła łącznie prawie190 mln euro przeznaczonych na realizację kompleksowego programu gospodarki wodno-ściekowej. Szczecińska inwestycja jest największą z finansowanych z ISPA w krajach kandydujących do Unii Europejskiej.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę