A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Kalinowski apeluje o udział w referendum

16 kwietnia 2003

Prezes PSL Jarosław Kalinowski zaapelował we wtorek w Lublinie o udział w referendum akcesyjnym. Jego zdaniem, frekwencja na Węgrzech, gdzie do urn poszła mniej niż połowa uprawnionych, nie nastraja optymistycznie.

Będzie lepiej dla nas wszystkich, lepiej dla Polski, jeżeli decyzję podejmie samo społeczeństwo, każdy obywatel, mając swój głos i wiedzę na temat szans i zagrożeń. Apeluję o frekwencję, o udział w głosowan iu – powiedział Jarosław Kalinowski dziennikarzom.

Nie możemy być optymistami co do frekwencji. Przykład węgierski wskazuje, że tam frekwencja była poniżej 50 proc. Tylko trochę ponad 30 proc. uprawnionych do głosowania poparło integrację. U nas, jeżeli będzie poniżej 50 proc. frekwencji, wtedy decyzja będzie należała do parlamentu – podkreślił.

Podpisanie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego przez prezydenta i złożenie przez premiera w Sejmie jednoznacznej deklaracji co do wielkości dopłat bezpośrednich dla rolników będzie to spełnieniem warunków, od których PSL uzależniał swoje poparcie dla integracji z Unią Europejską.

To jest to, czego oczekiwaliśmy. To jest wyraz naszej skuteczności i w Kopenhadze, i w Warszawie. To daje szanse polskiemu rolnictwu, ale czeka nas wszystkich – rolników również – ciężka praca o godne miejsce na jednolitym rynku w całej Unii Europejskiej – podkreślił prezes Stronnictwa. Zastrzegł, że mówi jedynie w swoim imieniu, a stanowisko PSL w kwestii integracji z UE określi Rada Naczelna 10 maja.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę