aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Kobiety na traktory

30 lipca 2009
Kobiety na traktory” - to socjalistyczne hasło wcale się nie przedawniło.
Przykład: w Szwecji w ciągu 10 lat liczba kobiet zajmujących się rolnictwem wzrosła aż o 1/3. Świetnie wykształcone, inwestują i modernizują gospodarstwa- jednym słowem biorą sprawy w swoje ręce i nie boja się ryzyka.

Jenny Alm dwa lata temu kupiła gospodarstwo pod Uppsalą. Dziś jej farma liczy 130 krów mlecznych i wciąż się powiększa. Zanim zdecydowała się na samodzielne prowadzenie hodowli, zdobywała doświadczenie pracując w innych gospodarstwach.

Jenny Alm, Szwecja: pracowałam na farmie, gdzie odpowiadałam za bydło, ale chciałam czegoś więcej- zając się całościowo ekonomią, maszynami, zwierzętami, tylko swój biznes dawał taką możliwość.

Jenny wierzy w nowoczesne rolnictwo i w to, że może przynosić spory dochód jej i jej rodzinie. Nie bała się zatem wziąć pożyczkę i zainwestować 7 milionów szwedzkich koron w nowoczesną oborę i maszyny.

Kobiet takich jak Jenny w Szwecji jest coraz więcej. Zgłaszają się na uczelnie, korzystają z pomocy Związku Szwedzkich Farmerów, bo wciąż kobietom ciężej starać się o kredyty, czy przejmować gospodarstwa po rodzicach.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę