aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Kolejne problemy z kolczykowaniem

30 grudnia 2002

Najpierw mieliśmy kilka miesięcy opóźnienia, teraz brakuje kolczyków. Do powiatowych oddziałów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotarło ich o połowę mniej niż potrzeba.

Do tej pory skierniewicka firma odpowiedzialna za dostarczenie kolczyków na terenie województwa łódzkiego, zaopatrzyła biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i modernizacji Rolnictwa w około 90 tys. kompletów identyfikatorów dla krów. Powinno ich być dwa razy więcej.

Akcja zakładania kolczyków przebiega sprawnie. Sprzyja temu pora roku. Zwierzęta są w zagrodach i zootechnicy mogą jednorazowo oznakować wszystkie krowy w gospodarstwie. Ale problemy też się zdarzają. Niekiedy rolnicy nie wpuszczają lekarza weterynarii czy zootechnika do swojego gospodarstwa rolnego.

Kolczyk to początek procedury ewidencjonowania zwierząt w systemie IACS. Wybite na nim numery muszą się znaleźć w formularzach zgłoszeniowych, których uzupełnianie należy już do rolnika - twierdzą zootechnicy. Do tej pory na 46 tys. sztuk bydła w powiecie sieradzkim oznakowano ponad 11 tys.. Od przyszłego roku ma się rozpocząć ewidencjonowanie trzody chlewnej, koni, owiec, kóz oraz jeleni i danieli hodowlanych.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę