Targi_china_210519-750

Komisja Europejska

17 grudnia 2008
Bilans ostatniej Rady jest historyczny dla Unii. Rzadko tak wiele decyzji, w tak wielu sprawach musiało zostać podjętych, w sytuacjach trudnych, kryzysowych i pilnych. Jak podkreślił przewodniczący Barroso, Komisja skupiła się na trzech najważniejszych sprawach: Traktacie Lizbońskim, ożywieniu gospodarczym oraz pakiecie klimatycznym.
Podsumowując półrocze prezydencji francuskiej, przewodniczący Barroso podkreślił, że był to czas i okoliczności niezwykle trudne, ale pańska prezydencja podchodziła do wszystkiego z niezwykłym wywarzeniem. Francja wróciła do Europy po pańskim wyborze, dodał przewodniczący, dziękując prezydentowi Sarkozemu.
 
Komisja zawsze uważała, ze musimy słuchać Irlandii, jeśli uda się nam osiągnąć porozumienie, będzie to nowy etap, powiedział przewodniczący Barroso w nawiązaniu do Traktatu Lizbońskiego.  Jose Manuel Barroso w odniesieniu do pakietu klimatycznego powiedział, że jest to nowa era, nowy etap i nowa polityka, w której Unia jest liderem, dziękuję Parlamentowi za globalne zrozumienie. Teraz klucze do otworzenia ostatnich drzwi są w rekach Parlamentu. Jeśli się nam uda, będziemy mogli powiedzieć Ameryce "Yes we Can" i oczekiwać, że światowi partnerzy także podejmą wyzwania pakietu klimatycznego.
Przewodniczący Barroso podkreślił odnosząc się do Budżetu na 2009 rok, że niewykorzystane fundusze powinny zostać przeznaczone na zwiększenie wydajności energetycznej, a także na relokację środków na przykład do sektora telekomunikacji.
 
Kończąc swoje wystąpienia zarówno przewodniczący Komisji Jose Manuel Barroso, jak i prezydent Francji Nicolas Sarkozy, podziękowali Parlamentowi za owocną współpracę i zaangażowanie we wszystkie negocjacje.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę