aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

"Krzesło" dla Hübner 

4 marca 2003

Minister ds. europejskich Danuta Hübner odebrała w poniedziałek "Krzesło Roku", nagrodę przyznawaną przez ukazujący się w Warszawie anglojęzyczny tygodnik "The Warsaw Voice".

Minister Danuta Hübner została wyróżniona za odegranie ważnej roli w procesie negocjacji akcesyjnych. W uzasadnieniu do nagrody redaktor naczelny "The Warsaw Vioce" Andrzej Jonas napisał, że wyróżnienie jest wyrazem przekonania, że gdyby jej tam nie było, sprawy mogłyby potoczyć się inaczej.

Podczas poniedziałkowej uroczystości w warszawskim hotelu Victoria Jonas podkreślał zarówno talenty, jak i przede wszystkim pracowitość pani minister. Mówił o niej jako o osobie o wielkiej inteligencji i wytrwałości, kobiecie sukcesu, która deklaruje, że na pierwszym miejscu stawia rodzinę. Przypominał, że minister zarówno w szkole, jak i na studiach była "prymuską".

Nagrodę tę odbieram jako uznanie wagi tej sprawy, jaką się zajmuję. Dzisiaj, parę miesięcy przed referendum, odbieram to trochę jako poparcie dla naszego członkostwa (w UE) tych wszystkich, którzy pomyśleli, żeby akurat mnie tę nagrodę dać – powiedziała minister dziennikarzom. Zażartowała, że żałuje, iż "Krzesło Roku" nie jest prawdziwym krzesłem, a jedynie miniaturą krzesła, bo miała nadzieję, że będzie mogła na nim usiąść i trochę odpocząć.

"The Warsaw Voice" przyznaje nagrodę "Krzesło Roku" od 14 lat osobom, instytucjom lub przedmiotom, które w poprzednich 12 miesiącach wywarły dominujący wpływ na Polaków. 


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę