aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Lepper nie chce "umierać za Niceę"

24 listopada 2003

Przewodniczący Samoobrony RP Andrzej Lepper zapowiedział w Lublinie, że nie zamierza "umierać za Niceę". Jednocześnie opowiedział się za twardym stanowiskiem negocjacyjnym polskiego rządu w kwestiach ewentualnych kompromisów w tej kwestii.

"Nie pójdę w takim kierunku, jak Rokita, że 'Nicea albo śmierć'. Stanowisko polskie w sprawach postanowień nicejskich powinno być twarde, jednoznaczne. Powinniśmy twardo stawiać, że ustalenia z Nicei powinny być dotrzymane, a w preambule Konstytucji powinno zostać zapisane, że mamy korzenie chrześcijańskie" - oświadczył na konferencji prasowej Andrzej Lepper.

Przewodniczący Samoobrony wyraził przekonanie, że w negocjacjach nie uda się wszystkiego załatwić po polskiej myśli i będzie musiało dojść do kompromisów. Jednocześnie skrytykował przedstawicieli polskiego rządu (mimo że nie mieli prawa głosu), za brak zapisów w umowach międzynarodowych, w tym w traktacie akcesyjnym, uniemożliwiających komukolwiek dokonywanie zmian w ustaleniach nicejskich.

Andrzej Lepper przypomniał, że po Kopenhadze opowiedział się za koniecznością renegocjacji polskich warunków przystąpienia do UE, co spotkało się z dezaprobatą polskiej sceny politycznej.

"Renegocjacji nie ma, a UE jednostronnie te umowy zmienia, ku zaskoczeniu polskiej strony. Rząd okazał się naiwny. UE zmienia warunki, bo przeżywa kryzys. My (Samoobrona) chcemy być w UE, ale na partnerskich warunkach i to od pierwszego dnia przystąpienia Polski" - tłumaczył Lepper.

Andrzej Lepper uczestniczył w Lublinie w wojewódzkim zjeździe Związku Zawodowego Rolnictwa "Samoobrona".


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę