Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Mamy dobre podstawy

2 października 2002

Wicepremier i minister rolnictwa Jarosław Kalinowski uważa, że wypracowane przez rząd stanowisko negocjacyjne w sprawie rolnictwa daje dobre podstawy do pomyślnych rokowań z Unią Europejską.

Jarosław Kalinowski w radiowej rozmowie powiedział, że zasadniczym celem Polski w ostatecznych negocjacjach dotyczących rolnictwa będzie zagwarantowanie naszym rolnikom od pierwszego dnia członkostwa równych warunków konkurencji z rolnikami unijnymi.

Po zamknięciu we wtorek obszaru polityki regionalnej, otwarte pozostały już tylko trzy dziedziny negocjacyjne – polityka konkurencji, budżet i rolnictwo.

Wicepremier podkreślił, że Polska będzie domagać się od Brukseli zarówno pełni praw i jak i wszystkich obowiązków należących się jej unijnym partnerom. Obecne stanowisko Unii w kwestii rolnictwa jest – według ministra Kalinowskiego – szkodliwe dla Polski i wymaga zmiany.

Głównymi elementami stanowiska Polski w obszarze rolnictwa jest dotowanie naszych rolników z własnego budżetu, przesunięcie pieniędzy z funduszy strukturalnych na dopłaty bezpośrednie oraz utrzymanie ceł na niektóre produkty rolne.

Wicepremier Kalinowski nie wyklucza, że ostateczne warunki przyjęcia Polski do Unii poznamy tak naprawdę dopiero na kilka dni przed zakończeniem negocjacji.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę