a_konopie_targi_2023
EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 750

Media pod lupą

13 listopada 2002

Mediom w całym regionie Europy Środkowej „brak niezależności, standardów etycznych, dziennikarstwa śledczego. Dziennikarzom brak właściwego szkolenia, mieszają opinie z informacją i popadają w sensacyjność” – mówi ekspert Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy Oliver Money-Kyrle.

Praca mediów w krajach kandydujących do Unii została we wtorek poddana ostrej krytyce. Członkowie Parlamentu Europejskiego i unijni specjaliści od mediów pod główny osąd oddali „ingerencje polityczne” w pracę dziennikarzy. Jak wynika z opinii fachowców media Europy Środkowej poddane są wpływom pieniądza i polityki; miejsce etyki dziennikarskiej, rzetelności informacji zajmują matactwa, kumoterstwo. W czasie publicznego przesłuchania w unijnym parlamencie negatywnie wypowiadano się także o mediach prywatnych. Ich największy grzech to schlebianie najniższym gustom oraz bezwzględna pogoń za zyskiem kosztem jakości produkcji i pracy dziennikarzy.

Źle gdy w krajach o zaawansowanych systemach demokracji, o konstytucyjnych prawach wolności słowa – słowo właśnie zostaje oddane w przetarg. Dobrze, że zaczyna się o tym mówić, jeszcze lepiej będzie gdy zacznie się działać.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę