GUS_230920_750x100_stat

Minister rolnictwa uważa, że nie ma obaw co do funkcjonowania IACS

19 maja 2004

Nie ma żadnych obaw co do funkcjonowania systemu informatycznego IACS, który służy do przyjmowania wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników - poinformował we wtorek na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu minister rolnictwa Wojciech Olejniczak.

Wcześniej niektórzy politycy i przedstawiciele mediów wyrażali obawy, że system informatyczny IACS nie zostanie wdrożony na czas i z tego powodu rolnicy nie otrzymają dopłat bezpośrednich z UE.

"Ewidencja wniosków o dopłaty bezpośrednie odbywa się w miarę na bieżąco, z tym że cały czas do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, naszym zdaniem, zgłasza się niewystarczająca liczba osób" - powiedział Minister Olejniczak.

Dodał, że do 17 maja zgłosiło się 136 tysięcy osób z wnioskiem o dopłaty, podczas gdy dopłatami może być objęte - zdaniem resortu - 1,4 mln gospodarstw.

Do 17 maja tego roku wpłynęło 1 mln 364 tys. wniosków o wpis do ewidencji gospodarstw, z czego praktycznie wszystkie wpisywane są na bieżąco. Uzyskanie tego wpisu jest warunkiem umożliwiającym ubieganie się o dopłaty.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę