aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

" Moje gospodarstwo rolne w nowej rzeczywistości unijnej "

24 marca 2003

W Złotnikach Kujawskich rozpoczęto realizację programu "Moje gospodarstwo rolne w nowej rzeczywistości unijnej". Biorą w nim udział m.in. hodowcy warzyw, sadownicy, kobiety i młodzież.

Program uzyskał dotacje z Agro-Info, programu wdrażanego przez polską fundację o nazwie Fundusz Współpracy. Założeniem jest przybliżenie środowiskom wiejskim alternatywnych sposobów gospodarowania, m.in. pozyskiwania dodatkowych źródeł dochodu, zakładania własnych małych przedsiębiorstw. Chodzi także o uaktywnienie kobiet i zatrzymanie na wsi ludzi młodych.

W ramach projektu "Moje gospodarstwo..." w Złotnikach organizowane są warsztaty, seminaria i kursy. Rolnicy mogą zdobywać wiedzę na temat Unii Europejskiej, poznawać różne pomysły związane ze zdobywaniem dodatkowego źródła dochodu, np. agroturystyka czy też rękodzielnictwo.

Przez cały czas realizacji programu organizowane będą kursy komputerowe dla mieszkańców gminy. Podczas 22-godzinnych kursów będzie można nauczyć się m.in. obsługi edytora tekstu, poruszania po Internecie i wyszukiwania pomysłów na nową działalność gospodarczą i rynki zbytu.

Ze względu na duże bezrobocie w gminie Złotniki (pow. 25 proc.) uczestnicy kursów i warsztatów nie będą ponosić żadnych kosztów za edukację. Na zakończenie realizacji programu "Moje gospodarstwo..." w Złotnikach odbędzie się forum podsumowujące wyniki edukacji. Przewidziano dyskusję oraz wnioski na temat tego co gmina powinna jeszcze zrobić przed wstąpieniem do Unii Europejskiej.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę