aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Niemożność dostarczenia ilości zakontraktowanej

19 czerwca 2002
  1. Jeśli z jakichś powodów okaże się, że nie będziesz mógł dostarczyć całkowitej ilości zakontraktowanego plonu (nawet jeśli plon reprezentacyjny jest zbliżony do przedstawionego w kontakcie) zaleca się dokonanie zmian w kontakcie w porozumieniu z odbiorcą / pierwszym przetwórcą. Musisz wtedy też powiadomić RCD oraz Agencję Interwencyjną. Jeśli lub kiedy RCD zgodzi się na redukcję ilości materiału siewnego, wtedy przedłożysz do Agencji Interwencyjnej formularz NFC7 (podpisany przez ciebie i odbiorcę / pierwszego przetwórcę). Zmiany te będą uwzględnione podczas składania podania IACS 9.
  2. Jeśli twój plon jest identyczny do plonu referencyjnego, a mimo to nie zdołasz odprowadzić zakontraktowanej ilości, to musisz skontaktować się z RCD. W niektórych przypadkach dopuszczalne jest odchylenie 10% zakontraktowanej ilości. Większe odchylenie może być rozważane przez RCD, jeśli istnieją przekonujące powody (ale tylko w przypadku jeśli poprawki do kontraktu przewidują stosowanie mniejszej ilości materiału siewnego niż w kontrakcie oryginalnym). Jednakże, jeśli brak jest szczególnych okoliczności i jeśli stosujesz się do wszystkich zasad schematu, to możesz zastosować mniejszą ilość materiału siewnego.
  3. Jeśli nie będziesz zdolny do dysponowania wymaganą w schemacie ilością materiału siewnego, to anuluje się proporcjonalną powierzchnię ziemi odłogowanej i może to pociągnąć za sobą nałożenia kar. Można uniknąć kar jeśli materiał siewny będzie pochodził z innego źródła. Jeśli chcesz nabyć ziarno z innego źródła, to musisz powiadomić natychmiast odbiorcę / pierwszego przetwórcę i Agencję Interwencyjną, że kontrakt nie jest jeszcze kompletny.
 

POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę