aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Od jutra bez szans

31 maja 2004

Dzisiaj mija termin składania wniosków o nadanie numeru gospodarstwa. Spóźnialscy nie będą mogli ubiegać się o dopłaty bezpośrednie.

Tylko 9-cyfrowy numer gospodarstwa nadawany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uprawnia do starania się o dotacje unijne (wpisuje się go do wniosku o płatności obszarowe). Aby go zdobyć, trzeba złożyć odpowiedni wniosek w biurze powiatowym agencji. Muszą znaleźć się w nim m.in. PESEL oraz 26-cyfrowy numer rachunku bankowego.
Do piątkowego poranka ARiMR na Kujawach i Pomorzu wydała ponad 70 tys. numerów (uzyskało je 88 procent uprawnionych do dopłat). Spóźnialscy mogą złożyć wniosek o numer jeszcze tylko w dzisiaj. - W miarę możliwości będziemy nadawali numery "od ręki" i beneficjent będzie mógł od razu wypełnić wniosek o dopłaty - zapewnia Andrzej Gross, dyrektor Oddziału Regionalnego agencji w Toruniu. Jeżeli w biurach będą kolejki, wnioskodawca będzie musiał poczekać tylko kilka (a nie, jak mówią przepisy, 21) dni na identyfikator. Jedno jest pewne: - Ci, którzy przyjdą jutro stracą szansę na dopłaty - uprzedza Gross.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę