EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

Oleksy liczy w referendum na starszych

28 kwietnia 2003

Zdaniem przewodniczącego sejmowej Komisji Europejskiej, Józefa Oleksego, przystąpienie Polski do Unii Europejskiej w referendum powinno poprzeć wielu starszych ludzi, którzy częściej niż młodzi myślą o przyszłości.

Przewodniczący sejmowej komisji wziął udział w festynie europejskim na największym osiedlu Bydgoszczy – Fordonie, a potem wyjechał do Żnina w woj. kujawsko-pomorskim, gdzie uczestniczył w festynie Pałuki 2003.

Starsi ludzie mają dzieci, mają wnuki i częściej myślą o przyszłości niż młodzi. Jeżeli myślą odpowiedzialnie, racjonalnie, to wiedzą, że dobrą przyszłość można mieć jeśli jest się silniejszym, bardziej doświadczonym. Unia to są takie kraje właśnie – powiedział  J. Oleksy.

Przyznał, że starsze osoby mogą nie odczuć szybko korzyści z integracji europejskiej. – To są bowiem korzyści rozłożone w czasie i ten bilans jest długoterminowy. Im więcej czasu upłynie, tym bardziej będą odczuwane te korzyści – zaznaczył poseł.

Świat się kurczy i każdy kraj musi sobie odpowiedzieć na pytanie, jak chce zabezpieczyć interesy obywateli na długą metę. Zawsze lepiej działa się w grupie niż w pojedynkę. Jeżeli tyle krajów chce wejść do Unii, to Polska rezygnując z tego izoluje się sama – tłumaczył.

Poseł Oleksy podkreślił, że w związku z wejściem do Unii obawia się jedynie, czy  – przygotujemy się we wszystkich dziedzinach tak dobrze, żeby wygrać te szanse.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę