Opóźnienia z programem SAPARD

13 stycznia 2004

Gminy Borek Wlkp. i Dolsk dopiero w środę otrzymały z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zwrot środków z tytułu SAPARD - pisze Gazeta Poznańska. Pieniądze miały być przekazane do końca minionego roku. Na początek bieżącego roku przesunięto wypłatę należności 126 samorządom Wielkopolski.

Henryk Litka, burmistrz Dolska powiedział Gazecie Poznańskiej, że w związku z opóźnieniami, samorząd musiał zaciągnąć na kilka dni 100 tys. złotych kredytu.

Z funduszu SAPARD beneficjent otrzymuje zwrot do 50 procent poniesionych kosztów inwestycji. Dopłata składa się ze środków unijnych i pochodzących z budżetu krajowego. Zobowiązana do wypłat Centrala ARiMR w Warszawie otrzymuje środki z Ministerstwa Rolnictwa, a ono z Ministerstwa Finansów. Zbigniew Gabryel, zastępca dyrektora Oddziału Regionalnego ARiMR w Poznaniu twierdzi, że pieniądze są przelewane bezpośrednio na konto beneficjenta przez Centralę. – „30 grudnia Centrala monitowała Ministerstwo Rolnictwa, w związku z nieotrzymaniem środków na SAPARD-owskie wypłaty” – dodaje.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę