Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Ostateczne stanowisko rządu w sprawie rolnictwa

12 września 2002

Do 21 września rząd chce wypracować ostateczne stanowisko Polski w obszarze negocjacji z UE w "Rolnictwie" – powiedziała minister ds. europejskich Danuta Huebner po środowym posiedzeniu KIE. W sprawie wypracowywania stanowiska w obszarze rolnictwa posunęliśmy się wyraźnie do przodu – powiedziała Huebner. Jak dodała, premier Leszek Miller zobowiązał ministra finansów, rolnictwa i sekretarza KIE, by do 21 września przygotowano formułę ostatecznego stanowiska w tym rozdziale.

Według minister, Komitet Integracji Europejskiej omówił m.in. instrumenty, jakich rząd polski będzie mógł stosować, by wyrównać pozycję konkurencyjną polskich rolników wobec rolników z państw członkowskich UE oraz instrumenty pomocy polskim rolnikom po przystąpieniu Polski do Wspólnoty.

Komitet zajął się również stanem pomocy przedakcesyjnej. Według Huebner, przedstawione w środę informacje wskazują, iż SAPARD naprawdę ruszył .Myślę, że jest wyraźny postęp w sensie formalnym i rozwoju samego programu. Jest dużo lepiej niż wczoraj myślałam – powiedziała minister ds. europejskich.

KIE zdecydował o podjęciu działań w sprawie otwarcia czwartego tytułu finansowania w ramach SAPARD. Tytuł ten ma służyć tworzeniu nowych miejsc pracy poza rolnictwem na obszarach wiejskich.

Minister gospodarki został zobowiązany do zamknięcia w tym tygodniu rozmów z Komisją Europejską tak, żeby 17 września Rada Ministrów mogła przyjąć stanowisko polskie w tym rozdziale.

Zdaniem Huebner, w sprawach dotyczących polskiego sektora stalowego są rozbieżności, jednak istnieje pole kompromisu.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę