CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Papież o Kościele w Europie

21 maja 2003

Jak poinformowało we wtorek, 20 maja, watykańskie biuro prasowe – Jan Paweł II uroczyście podpisze 28 czerwca w bazylice watykańskiej adhortację apostolską o Kościele w Europie. Dokument został opracowany jako podsumowanie prac Drugiego Specjalnego Zgromadzenia Biskupów dla Europy, które odbyło się w Watykanie w październiku 1999 roku.

Temat synodu brzmiał: "Jezus Chrystus żyjący w swoim Kościele źródłem nadziei dla Europy". Papież, zamykając uroczyście obrady
Zgromadzenia, zwrócił się do rządzących nową Europą z wezwaniem, by zjednoczenie naszego kontynentu dokonywane było w imię
wartości chrześcijańskich, które stoją u podstaw europejskiej tradycji i kultury.

Biuro prasowe podało również program innych czerwcowych uroczystości z udziałem papieża.

W programie znalazła się zarówno ogłoszona już wcześniej wizyta w Chorwacji w dniach od 5 do 9 czerwca, jak i zaplanowana na niedzielę 22 czerwca jednodniowa wizyta w Bośni i Hercegowinie.

W uroczystość Bożego Ciała, w czwartek 19 czerwca, papież będzie przewodniczył jak zwykle tradycyjnej procesji z rzymskiej bazyliki  św. Jana na Lateranie do bazyliki Matki Bożej Większej.

29 czerwca po południu, w uroczystość świętych Piotra i Pawła, na Placu św. Piotra Jan Paweł II będzie uroczyście przewodniczył świątecznej liturgii, połączonej z wręczeniem  arcybiskupom metropolitom wełnianych paliuszy, będących oznaką władzy arcybiskupiej.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę