aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Plan ograniczenia spadku pogłowia bydła i owiec w Szkocji

19 listopada 2008
Według ostatnio opracowanego raportu, na terenach górskich i wyżynnych Szkocji od 1998 r. liczebność owiec zmniejszyła się o 23%, a bydła zarodowego – o 11,7%. W niektórych regionach, głównie na północy i zachodzie kraju, spadek pogłowia owiec osiągnął 35-60%.
Szkocki związek rolników otrzymuje stale informacje o kolejnych farmerach likwidujących swoje stada lub zamierzających to zrobić. Powodem tego są rosnące ceny pasz, paliw i nawozów oraz niskie ceny uzyskiwane przez rolników. Proces będzie miał skutki zarówno gospodarcze, środowiskowe, jak i socjalne.

Związek rolników szkockich opracował propozycje zmierzające do zahamowania tych niekorzystnych zjawisk. Stwierdzono, że należy usprawnić i rozwinąć marketing, współpracę między poszczególnymi działami tej gałęzi gospodarki, wprowadzić usprawnienia techniczne oraz ulepszyć genetycznie pogłowie zwierząt. Zadaniu temu nikt nie sprosta w pojedynkę. Konieczna jest współpraca oraz nowa polityka rządu. Związek proponuje przekształcenie obecnej polityki wspierania produkcji na terenach o niekorzystnych warunkach produkcji oraz ożywienie szkockiego planu rozwoju terenów wiejskich.

POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę