Plany Nikolskiego

13 stycznia 2003

Nowo powołany minister odpowiedzialny za przygotowanie referendum akcesyjnego –  Lech Nikolski, przedstawił posłom z sejmowej Komisji Europejskiej swoje zamierzenia.

Według Nikolskiego informacja o integracji europejskiej była dostarczana nie tylko drogą elektroniczną, ale także w wydawnictwach i punktach informacyjnych, których powinno być więcej. Ideałem byłoby, by każda gmina była wyposażona w punkt informacji o UE, z dobrze przygotowaną osobą.  

Nikolski poinformował również, że biuro pełnomocnika ds. informacji europejskiej Sławomira Wiatra zostało rozwiązane, jeszcze w tym tygodniu powstanie biuro nowego ministra o poszerzonym zakresie pracy. LPR przekazała wcześniej Nikolskiemu telewizyjny spot informacyjny o UE, przeznaczony do emisji w telewizji publicznej. Jak powiedział Roman Giertych, w spocie ekspert wskazuje na wzrost cen po wejściu Polski do Unii. Jeśli spot nie ukaże się w telewizji publicznej, wówczas będziemy uważali, że telewizja publiczna nie spełnia swojej roli(...) będziemy apelowali do swojego elektoratu, aby rozważył w sumieniu, czy nie warto zrezygnować z płacenia abonamentu – powiedział Giertych.

Zdaniem ekspertów po rozszerzeniu mleko zdrożeje o 30%, chleb i produkty zbożowe o 43%, sery, jaja o 42%., owoce, w tym banany o 60%, ryby o 23%, soki i woda mineralna o 20%, paliwo o ok. 30%, usługi o ok. 30% leki od 10 do 120%. 


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę