aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Polacy powinni opowiedzieć się za konstytucją UE

4 kwietnia 2005

Polacy powinni opowiedzieć się za przyjęciem konstytucji UE, nawet jeśli zostanie ona odrzucona przez Francję w majowym referendum - powiedział w wywiadzie dla Reutera prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Według Kwaśniewskiego, ewentualne zwycięstwo przeciwników konstytucji we Francji byłoby w tym kraju w pewnym stopniu "ironią", gdyż to właśnie Francja, jest głównym zwycięzcą negocjacji o kształt traktatu konstytucyjnego.

Ostatnie sondaże, pokazują, że ponad połowa Francuzów zamierza zagłosować przeciw przyjęciu konstytucji UE.

"Wierzę, że Francja przyjmie Traktat, który umożliwi Unii sprawne funkcjonowanie po ostatnim rozszerzeniu" - powiedział Kwaśniewski. Jego zdaniem, francuscy zwolennicy konstytucji powinni wpływać na opinię publiczną informując o korzyściach jakie wprowadza Traktat.

Według Kwaśniewskiego, odrzucenie konstytucji przez Francję będzie "ciężkim ciosem" dla procesu ratyfikacji w pozostałych państwach członkowskich.

Dodał jednak, że bez względu na to co się zdarzy 29 maja we Francji, będzie przekonywał Polaków do głosowania na "tak" w referendum. "Polska już teraz korzysta z integracji europejskiej i to jest dobra inwestycja na przyszłość" - dodał.

Według prezydenta, w Polsce referendum powinno odbyć się 25 września razem z pierwszą turą wyborów prezydenckich oraz ewentualnie także z wyborami parlamentarnymi.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę