A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Polska dobrze stara się o fundusze unijne

1 czerwca 2005

Komisarz UE ds. rozwoju regionalnego Danuta Hubner pozytywnie ocenia efektywność Polski w staraniach o unijne fundusze na rozwój regionalny. Mamy dobre doświadczenia, ale to dopiero początek drogi – powiedziała Huebner PAP we wtorek w Zakopanem.

Według niej, Polska w pierwszym roku członkostwa w UE zrobiła właściwie wszystko, co było do zrobienia. Potrzebne są uzupełnienia związane ze zmianą prawa o ochronie środowiska; czekamy na poprawę ocen dotyczących wpływu inwestycji finansowanych z funduszy na ochronę środowiska. I to jest zadanie do zrealizowania przez Polskę, miejmy nadzieję, że jak najszybciej – powiedziała komisarz.

Huebner uważa, że proces akceptacji wniosków w ramach funduszy strukturalnych przebiega sprawnie, mimo iż od czasu do czasu pojawiają się problemy wynikające z większej ilości wniosków niż środków.

Zastrzegła, że to dopiero początek całego procesu. Czekamy na pierwsze doświadczenia związane już z realizacją konkretnych projektów. Czekamy na moment, gdy do Brukseli zaczną spływać pierwsze faktury związane z funduszem spójności, żeby zobaczyć, jak przebiega proces wdrażania projektów – wyjaśniła unijna komisarz UE ds. rozwoju regionalnego.

Danuta Huebner była gościem wyjazdowego posiedzenia frakcji Parlamentu Europejskiego Unia na rzecz Europy Narodów (UEN), które od poniedziałku do czwartku odbywa się w Zakopanem.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę