Polska nie idzie na ustępstwa, mimo presji czasu

24 czerwca 2002

Minister ds. europejskich Danuta Huebner powiedziała, że proces negocjacji z Unią Europejską dobiega końca, do rozwiązania pozostały najważniejsze problemy. Zapewniła też, że chociaż rozmowy toczą się pod presją czasu, to Polska nie idzie z tego powodu na ustępstwa.

W środę Katedra Integracji Europejskiej SGH im. Jeana Monneta zorganizowała konferencję o "Budżetowo-finansowych skutkach członkostwa Polski w Unii Europejskiej". Minister Danuta Huebner była gościem konferencji.

Zdaniem Huebner z tego względu, że Polska znajduje się w tej chwili w końcówce procesu negocjacji, coraz ważniejsze będą decyzje polityczne i podejmowane one będą w coraz trudniejszych politycznych uwarunkowaniach. Jako przykład podała niedawny artykuł kanclerza Niemiec G. Schroedera o dopłatach do rolnictwa lub zbliżające się referendum w Irlandii o ratyfikacji Traktatu z Nicei. 

– Czy ten bliski termin przesądza o uległości Polski w negocjacjach i łatwiejszym akceptowaniu rozwiązań proponowanych przez Unię ? Chciałabym z całą mocą powiedzieć, że w naszym interesie nie jest wynegocjowanie jak największej ilości okresów przejściowych. W naszym interesie jest wynegocjowanie okresów przejściowych wyłącznie w tych dziedzinach, które tego potrzebują - powiedziała Huebner.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę