Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Pomagają gospodarzom

20 maja 2004

Ekspertami w zakresie wykorzystania unijnej pomocy w rolnictwie mają szansę stać się bezrobotni, którzy obecnie pomagają w uzyskaniu przez rolników unijnych dopłat do gospodarstw.

Pomoc ta odbywa się w ramach prac interwencyjnych, zorganizowanych przez powiatowe urzędy pracy oraz powiatowe biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Z szansy tej w woj. lubuskim skorzystało 71 bezrobotnych absolwentów szkół wyższych, którzy przeszli przez eliminacje, a następnie odbyli szkolenia i zaliczyli pomyślnie egzaminy. Trzymiesięczne zatrudnienie znaleźli w powiatowych biurach, które przyjęły ich w zależności od spodziewanej liczby wniosków rolników o dopłaty. Najwięcej - 10 osób - pracuje w biurze powiatowym w Gorzowie, po osiem m.in. w Zielonej Górze, Żarach i Żaganiu, trzy w Świebodzinie i dwie w Słubicach.

- Spisują się świetnie – mówi Alicja Śledź z lubuskiego oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Zielonej Górze. – Mogą też liczyć na stałą pracę w przyszłości, gdyż po upływie zatrudnienia w ramach prac interwencyjnych zostaną przeszkoleni z zakresu obsługi innych unijnych programów pomocy rolnikom.

Zdaniem A. Śledź jeśli ludzi tych nie przyjmą do pracy powiatowe biura agencji, będą mogli z powodzeniem otworzyć prywatne biura doradczo-konsultacyjne i już na własny rachunek pomagać rolnikom w dostępie do unijnych dopłat.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę