Ponad 20 mln zł w ramach unijnych dotacji

6 maja 2005

Ponad 20 mln zł otrzymają dolnośląskie firmy w ramach unijnego Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw. Beneficjentami będzie 51 dolnośląskich firm - poinformowali w czwartek na konferencji prasowej przedstawiciele Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (WARR).

Najwięcej dotacji przyznano w branży elektromechanicznej, także w branży poligraficznej było kilka ciekawych, dużych projektów. Natomiast słabo była reprezentowana branża innowacyjna, czyli firmy informatyczne i teleinformatyczne –  powiedział PAP Dariusz Podyma z WARR.

W pierwszym terminie, czyli do początku grudnia ubiegłego roku, do Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego wpłynęło 477 wniosków o dotacje. W drugim terminie, 25 lutego, przedsiębiorcy złożyli kolejnych 591 wniosków. dotychczas pozytywnie rozpatrzono 51 wniosków, pozostałe czekają na zaopiniowanie.

Specjaliści z Agencji liczyli, że dolnośląscy przedsiębiorcy pozyskają od 8 do 10 proc. z puli, która jest przeznaczona dla całego kraju. Tymczasem na wnioski z pierwszego terminu przyznano 6 proc. środków.

Najwięcej, bo 15 wniosków, dla których przyznano dotacje pochodziło z Wrocławia, po 5 wniosków z powiatów oleśnickiego i dzierżoniowskiego. Średnia wysokość dotacji wynosi 250 tys.-500 tys. zł. Jedynie dwóm projektom przyznano kwoty w wysokości ponad 1 mln zł.

Beneficjentem programu, którego celem jest wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez inwestycje, może być mała, lub średnia firma. Dofinansowanie jest udzielane w formie dotacji wypłacanej po zakończeniu inwestycji i złożeniu rozliczenia przez wnioskodawcę.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę