aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Projekt Konstytucji UE może być podstawą dalszej dyskusji

20 czerwca 2003

Przywódcy Unii Europejskiej na szczycie w Porto Carras pod Salonikami uznali, że przedstawiony im projekt przyszłej konstytucji Unii Europejskiej jest do przyjęcia i może być podstawą dalszej dyskusji.

Nie oznacza to, że projekt został przyjęty, oznacza natomiast, że teraz projektem zajmie się konferencja międzyrządowa. Włosi, którzy od 1 lipca przejmują przywództwo w Unii od Greków zostali upoważnieni do rozpoczęcia tzw. "procedury przygotowania do konferencji międzyrządowej", która rozpocznie się w październiku. W trakcie jej prac okaże się czy przedstawiony dzisiaj projekt traktatu będzie mógł zostać zmieniony.

Premier Grecji Kostas Simitis zapowiedział, że podpisanie nowego traktatu – już po Konferencji Międzyrządowej – odbędzie się po 1 maja 2004 roku, aby dzisiejsi kandydaci mogli ten traktat podpisywać już jako pełni członkowie Unii Europejskiej. Sam traktat zostanie natomiast przyjęty przed 15 czerwca przyszłego roku. Wszystko powinno odbyć się pomiędzy 1 maja a 15 czerwca po to, aby obywatele Unii idąc do wyborów, do Parlamentu Europejskiego 15 czerwca 2004, wiedzieli już jaką Unia ma konstytucję.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę