EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900
aAGROTECH_bilboard

Rozmowa o Unii

29 lipca 2003

Trwają przygotowania do XIII Forum Ekonomicznego, które odbędzie się w Krynicy w dniach od 4 do 6 września. W tym roku politycy i biznesmeni z wielu krajów będą się zastanawiać, czy rozszerzenie Unii Europejskiej to pierwszy, czy ostatni etap integracji?

Organizatorzy konferencji przywołują wypowiedź Leopolda Ungera, publicysty "Le Soir", członka Rady Programowej Forum Ekonomicznego: Polska jest liderem regionu Europy Środkowowschodniej i cały sens spotkań w Krynicy polega na tym, że polskie doświadczenia transformacji możemy w inteligentny sposób przekazać innym. Krynica to spotkanie polskich doświadczonych fachowców na co dzień stykających się z problemami transformacji z tymi, którzy mogą skorzystać na tych doświadczeniach, czy też wręcz uczyć się na naszych błędach.

Jak powiedziała  Barbara Pudło z Fundacji Instytut Studiów Wschodnich, tym razem odbędzie się pięć sesji plenarnych i blisko 60 seminariów problemowych. Gospodarka, polityka i społeczeństwo to główne bloki tematyczne obrad.

Do Krynicy na początku września mają przyjechać prezydenci: Litwy, Ukrainy, Chorwacji, Macedonii i Polski, premierzy krajów Grupy Wyszehradzkiej i liczni ministrowie odpowiedzialni za gospodarkę. Udział w forum zapowiedzieli prezesi ponad 200 firm odgrywających znaczącą rolę w Europie Środkowowschodniej.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę