Rusza Forum "Twoja firma w Europie"

3 września 2002

We Wrocławiu rozpoczyna się dzisiaj cykl bezpłatnych szkoleń dla małych i średnich przedsiębiorstw, na którym uczestnicy dowiedzą się - za darmo - jakie konsekwencje może mieć dla ich firm integracja europejska.

Organizatorami forum "Twoja firma w Europie" jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, TP SA oraz Bank Zachodni WBK. Cykl 50 konferencji, prowadzonych w całej Polsce od września br. do wiosny 2003 r., ma dostarczyć sektorowi MSP potrzebnych informacji na tematy unijne. Forum działa pod patronatem Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej. Pierwszą z tego cyklu konferencję otworzy we Wrocławiu minister ds. europejskich Danuta Hubner.

Szkolenia poprowadzą m.in. ekspertów z UKIE. Ich celem jest wyjaśnienie, jak zwiększyć konkurencyjność firmy, jakie będą regulacje dotyczące zamówień publicznych dla sektora MSP, jak wypełniać wnioski o dotacje z unijnych funduszy, co się zmieni, (a co nie) w prawie gospodarczym itp. Inne tematy szkoleń to unijne wymogi w zakresie ochrony środowiska, prawo ochrony konkurencji i konsumenta, oznaczenia CE, regulacje prawne związane z produkcją żywności itp.

Organizatorzy spodziewają się, że w konferencjach weźmie udział 5 tys. przedsiębiorstw, a do kolejnych 100 tys. dotrą przygotowane przez nich materiały informacyjne. Zainteresowani udziałem w Forum mogą zgłaszać się za pośrednictwem internetu: www.gazeta.pl/ue lub www.weuropie.pl, lub dzwonić na infolinię 0-801 609 509. 

Z przeprowadzonych przed wakacjami sondaży wynika, że aż 70 proc. przedsiębiorców z sektora MSP przyznaje się, że ma duże braki w wiedzy na tematy unijne. Poza tym ponad połowa z nich uważa, że integracja z Unią doprowadzi małe firmy do upadku, a 44 proc. nie dostrzega korzyści z integracji. A właśnie mali i średni przedsiębiorcy są tą grupą społeczną, o której poparcie dla integracji trzeba walczyć gdyż zatrudniają 66 proc. Polaków i generują blisko połowę PKB. 


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę