EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

Skorzystają z SAPARD-u

18 grudnia 2002

Dwaj rolnicy z Lubelszczyzny, którzy jako pierwsi z województwa 8 grudnia zawarli stosowne umowy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – otrzymają po 85 tys. zł z funduszu SAPARD.

Szef Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Grabanowie, Arkadiusz Szymoniuk poinformował, że Adam Matysiak i Jerzy Pudowski ze wsi Popławy-Rogale w gminie Trzebieszów (pow. łukowski) zainwestowali po 170 tys. zł w rozwój produkcji mleczarskiej. Ośrodek, wraz ze Spółdzielnią Mleczarską Spomlek z Radzynia Podlaskiego, wspierał działania rolników. 

Adam Matysiak ma 67 sztuk bydła (w tym 32 dojne krowy), zainwestował w kupno 10 jałówek krów mlecznych z Niemiec, w budowę nowoczesnej hali udojowej, zakup beczkowozu do wywozu gnojowicy. Jak powiedział gospodarz, co drugi dzień produkcja mleka sięga ok. tysiąca litrów.

Inwestycje drugiego z rolników – Jerzego Pudowskiego – to m.in. w nowoczesne maszyny do zbioru siana, sterowany komputerowo zestaw do żywienia zwierząt.

Dofinansowanie z SAPARD-u ma wynieść 50% poniesionych przez rolników nakładów. Środki mają być im sukcesywnie przekazywane po przedłożeniu faktur na zainwestowane pieniądze. 


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę