Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Stażyści z ośrodków informacji europejskiej mogą stracić pracę

3 lipca 2003

Mimo 21 milionów złotych z rezerwy Funduszu Pracy, przeznaczonych  przez rząd na kontynuację projektu "Moja gmina w Unii Europejskiej", wielu zatrudnionych stażystów może zostać bez pracy.

Korespondenci Trybuny zapytali kilka gmin, jaka przyszłość czeka młodych ludzi zatrudnionych w punktach informacyjnych o Unii Europejskiej.

W większości przypadków gminy są co prawda zadowolone z ich pracy, ale nie ma pieniędzy na dalsze ich zatrudnienie. Wczoraj się rozstaliśmy - poinformował wójt gminy Golub-Dobrzyń Edward Dębiec, podkreślając, że młodzi ludzie mogliby się sprawdzić jako osoby załatwiające sprawy związane z wnioskami o dopłaty dla rolników.

Również rzecznik prezydenta Wrocławia Marcin Garcarz przyznaje, że jeżeli rząd nie będzie subsydiował działalności gminnych ośrodków informacji europejskiej, wówczas zostaną one zamknięte. A szkoda by było, bo to byli fajni, prężni młodzi ludzie. Bardzo dobrze przygotowani - uważa rzecznik.

MGPiPS zapewniło, że gminy, które zdecydują się w przyszłości zatrudnić stażystów, otrzymają pieniądze na prowadzenie projektu jeszcze przez pół roku. Większości gmin jednak nie stać na opłacenie nowych etatów.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę