Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Strategie dla Polski

27 czerwca 2002

Usprawiedliwiam, ale mam żal

Prezydent Aleksander Kwaśniewski podkreślił, że strategia Polski na lata 2004 -2015, czyli na okres po przystąpieniu do Unii, to nie jest futurologia. Dodał też, że kolejne ekipy rządzące Polską zaniedbują długoterminowe działania dla kraju. 

– Pozycja Polski w zjednoczonej Europie będzie zależeć od tego, jak szybko uda się nam sprostać nowym wyzwaniom: naukowym, gospodarczym, technologicznym i społecznym - powiedział Aleksander Kwaśniewski podczas dwudniowej konferencji poświęconej strategii Polski po wejściu do Unii Europejskiej. Konferencja miała miejsce w Pałacu Prezydenckim.  

Zdaniem prezydenta akcesja Polski do Unii będzie naszym wielkim historycznym osiągnięciem. Jednakże wykorzystanie impulsów rozwojowych wynikających z członkostwa będzie w dużej mierze zależało od realizacji narodowego planu rozwoju, który obejmie pierwsze lata po akcesji: 2004-2006.

Katalog "najpilniejszych spraw" - według prezydenta - obejmuje: poprawę konkurencyjności gospodarki, inwestowania w zasoby ludzkie oraz rozwój trendów wiejskich, a także rozwój społeczeństwa informacyjnego oraz bardziej aktywne wspieranie edukacji i nauki.

Prezydent wyraził troskę i ubolewanie z powodu braku perspektywicznego myślenia środowisk władzy. Dodał, że wszystkie ekipy i kolejne rządy są pod presją spraw bieżących i zaniedbują projekty długoterminowe i działania dalekosiężne. – Usprawiedliwiam kolejnych premierów, ministrów, ale jednocześnie mam do nich żal - powiedział.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę