Sukces SAPARD-u

3 stycznia 2005

Dopłaty bezpośrednie do gruntów rolnych, renty strukturalne oraz dotacje dla młodych rolników. To unijne programy pomocowe najchętniej wykorzystywane przez rolników w 2004r.

Wielkim sukcesem zakończył się program SAPARD. Z unijnej kasy świętokrzyskie samorządy i rolnicy wyjęli 250 mln zł. Województwo świętokrzyskie nie ma się czego wstydzić, ponieważ rolnicy z tego regionu są w krajowej czołówce w pozyskiwaniu unijnych pieniędzy.

Rolnicy najchętniej korzystają z unijnych dopłat bezpośrednich, rent strukturalnych i programu dla młodych rolników. O 50 tys. zł ubiega się ponad trzystu gospodarzy rozpoczynających działalność.

Z dopłat bezpośrednich w województwie świętokrzyskim skorzysta ponad dziewięćdziesiąt tysięcy rolników.

Najlepiej spisali się mieszkańcy powiatu kieleckiego, złożyli ponad osiemnaście tysięcy wniosków. W powiatach jęrzejowskim i buskim ponad dziesięć tysięcy. Najgorzej poradzili sobie rolnicy z powiatu skarżyskiego. Natomiast o renty strukturalne ubiega się ponad tysiąc dwustu rolników.

Mimo trudności w ubieganiu się o unijne pieniądze, warto z nich korzystać. Swoją pomoc w przebrnięciu przez stosy dokumentów oferują pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę