aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Szczyt w Warszawie: Policja apeluje do kierowców

16 maja 2005

Pierwszy dzień III Szczytu Rady Europy zaczął się w Warszawie dość spokojnie, nie ma większych utrudnień w ruchu ani korków.

Policja apeluje, by kierowcy w miarę możliwości przez cały poniedziałek omijali centrum Warszawy, gdyż tam mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

O godz. 10 na Zamku Królewskim rozpocznie się dwudniowy Szczyt Rady Europy. W stolicy spotkają się delegacje 46 państw RE, w tym 22 prezydentów i 13 premierów. W szczycie mają też wziąć udział przedstawiciele krajów obserwatorów przy RE; Japonii, Kanady, Meksyku, USA i Watykanu.

Od rana ruch w Warszawie jest duży, ale ulice są przejezdne. Od godziny 8.30 przewożeni są do Zamku Królewskiego goście Szczytu. Podobnie jak w niedzielę, na czas przejazdu kolumn z VIP-ami policja okresowo wstrzymuje ruch. "Apelujemy o spokój i cierpliwość, jesteśmy tu po to, by pomagać kierowcom" - podkreślił rzecznik komendanta stołecznego policji Mariusz Sokołowski.

W oba dni Szczytu - poniedziałek i wtorek - na ulicach Warszawy jest blisko 10 tys. policjantów w mundurach i po cywilnemu. Będą nie tylko ochraniać gości Szczytu i mieszkańców Warszawy, ale też rozładowywać korki, kierować kierowców na objazdy. Policjantom pomaga ok. 600 strażników miejskich.

Już od soboty zamknięty jest pl. Zamkowy. Kierowcy powinni pamiętać też o tym, że do 17 maja obowiązuje zakaz wjazdu samochodów na otaczające plac ulice, m.in.: Podwale (na odcinku od ul. Senatorskiej do ul. Krakowskie Przedmieście), Bugaj, Nowy Zjazd, Grodzką, Jezuicką, Dziekanią, Świętojańską (na odcinku od ul. Dziekania do placu Zamkowego). Wyłączony z ruchu jest też zjazd z mostu Śląsko-Dąbrowskiego na Wisłostradę przy ul. Grodzkiej.

Na ulicach: Podwale, Senatorskiej, Wierzbowej, Jezuickiej, Celnej i Brzozowej obowiązuje zakaz parkowania.

Ograniczenia w ruchu i zakazy postoju wprowadzone są też na ulicach przylegających bezpośrednio do hoteli: Le Regina, Sofitel Victoria, Westin, Intercontinental, Hyatt oraz Bristol, w których będą mieszkać goście szczytu. Budynki te podobnie jak pl. Zamkowy otoczone są metalowymi barierkami. Mogą do nich wejść jedynie uprawnione osoby (goście, BOR, pracownicy).

Warszawiacy powinni pamiętać o zmianach w komunikacji miejskiej. Na czas trwania szczytu zlikwidowane zostały niektóre przystanki tramwajowe i autobusowe.

Policja przypomina, że od niedzieli do wtorku w Warszawie obowiązuje zakaz noszenia broni.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę