Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Uchwała w sprawie negocjacji z UE

6 grudnia 2002

Sejm wezwał rząd do twardych negocjacji w ostatniej fazie rozmów dotyczących członkostwa Polski w Unii Europejskiej i uznał, że skłonność Unii do przyjęcia kompromisowych rozwiązań jest niedostateczna.

W przyjętej uchwale posłowie stwierdzili, że sytuacja finansów publicznych Polski każe zabiegać o realne, dodatnie przepływy finansowe na korzyść naszego kraju. "Społeczna waga rolnictwa nakazuje starania o wyższe od proponowanych dopłaty bezpośrednie oraz plony referencyjne i kwoty produkcyjne " – czytamy w uchwale. "Nie domagamy się specjalnych przywilejów, lecz dotrzymania zasad równości szans i sprawiedliwości, wypisanych na sztandarach Unii Europejskiej" – głosi uchwała. 

Posłowie odrzucili wniosek Prawa i Sprawiedliwości, by w przypadku negatywnego efektu negocjacji rząd poinformował Komisję Europejską, że nie traktuje szczytu Unii w Kopenhadze jako nieodwracalnego terminu zamknięcia negocjacji akcesyjnych. Sejm odrzucił także projekt uchwały Samoobrony o przesunięciu terminu wejścia Polski do Unii Europejskiej na 2006 rok. Nie zgodzili się także z innym projektem, autorstwa Ligi Polskich Rodzin o zawieszenie negocjacji akcesyjnych. Posłowie przyjęli natomiast przedstawioną wczoraj informację rządu o stanie negocjacji z Unią Europejską.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę