EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900
aAGROTECH_bilboard

UE jest szansą dla polskiego rolnictwa

13 października 2002

Wejście Polski do Unii Europejskiej jest szansą, a nie zagrożeniem dla polskiego rolnictwa – przekonywał dzisiaj polskich rolników premier Leszek Miller. Podczas spotkania w Kancelarii premiera z przedstawicielami środowisk rolniczych, Miller zapewniał, że rząd chce wynegocjować jak najlepsze warunki dla rolnictwa.

Premier przekonywał rolników, że najważniejszą korzyścią po wejściu do Unii będzie stabilność w polityce rolnej. Znajomość stałych cen płodów rolnych to bezpieczeństwo w planowaniu działalności - mówił premier. Przyznał jednak, że do tego potrzebne jest zapewnienie polskim rolnikom porównywalnych warunków konkurencji, z farmerami unijnymi.

Rolnicy, którzy uczestniczyli w spotkaniu boją się właśnie nierównych zasad. Mówią, że po wstąpieniu Polski do Unii, przy niepełnych dopłatach bezpośrednich, ich pozycja konkurencyjna na unijnym rynku będzie bardzo słaba.

Premier podkreślał, że negocjacje z Unią Europejską w rozdziale rolnictwo jeszcze trwają i do czasu ich zakończenia nic nie jest przesądzone.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę