Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

UE pomoże w ramach funduszy strukturalnych

16 sierpnia 2002

W czwartek Bruksela podała do wiadomości, że uruchomi fundusze na pomoc dla ofiar powodzi w Czechach, Austrii i Niemczech. Nie będzie jednak dodatkowych pieniędzy, lecz uruchomione zostaną środki przekazane tym krajom z funduszy strukturalnych dla Austrii i Niemiec i Phare dla Czech. Specjalne fundusze przeznaczone na pomoc państwom UE, dotkniętym powodzią zostały wykorzystane w latach 90.

Przewodniczący Komisji Europejskiej, Romano Prodi w wydanym w Brukseli komunikacie zapewnił o solidarności z ludnością tych terenów Europy, które zostały dotknięte powodzią. Zapowiedział także uruchomienie funduszy na pomoc ofiarom tego kataklizmu.

Niemieckie landy Saksonia, Saksonia-Anhalt i Turyngia będą mogły skorzystać z kredytów przeznaczonych dla byłej NRD. Jest to 19,8 mld. euro na lata 2000-2006. Bawaria i Austria sięgną po pieniądze przeznaczone na pomoc dla upadających regionów przemysłowych. Komisja Europejska rozważa także wsparcie dla terenów rolniczych, zalanych w wyniku powodzi.

W przypadku Czech 58 mln euro kredytów, które nie zostały jeszcze wydane mogą być przeznaczone na usuwanie zniszczeń i odbudowę terenów zniszczonych przez powódź. Informację taką podali komisarze ds. polityki regionalnej Michel Barnier i ds. poszerzenia Guenter Verheugen.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę