aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

UE stawi czoła spamerom

16 lipca 2003

Dwa i pół miliarda euro straciły w ubiegłym roku unijne firmy z powodu spamu e-mailowego i SMS-owego. Taką wycenę przedstawiła w Brukseli Komisja Europejska, zapowiadając zdecydowaną walkę ze spamem.

Spam – stwierdza Komisja Europejska – osiągnął takie rozmiary, że zaczyna być poważnym zagrożeniem dla rozwoju elektronicznego handlu i społeczeństwa informatycznego w ogóle. Szybkość z jaką się rozprzestrzenia, sprawia, że już w najbliższych miesiącach polowa światowej korespondencji e-mailowej, to będą te właśnie wiadomości, których nie chcemy. Coraz więcej czasu poświęcamy na ich usuwanie. Pojawia się realna groźba, że użytkownicy komputerów zaczną odchodzić od e-maili i SMS-ów, ponieważ za dużo czasu zajmuje ściąganie bezwartościowej korespondencji.

Ofensywa Komisji Europejskiej, zapowiedziana w Brukseli przez komisarza Errki Liikanena, odpowiedzialnego za przedsiębiorczość i społeczeństwo informatyczne, ma polegać na zmuszeniu unijnych rządów do wdrożenia do końca października tego roku przepisów o ochronie korespondencji elektronicznej, przyjętych już wcześniej w UE. 

Ponieważ duża część spamu pochodzi spoza Unii, Komisja zamierza przystąpić do rozmów ze Stanami Zjednoczonymi. W przyszłości reklamy mają do nas docierać za pośrednictwem e-maila tylko wtedy, gdy wczesnej wyrazimy na to zgodę.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę