CTR_80917

Ulgi zgodnie z traktatem

13 maja 2003

Mali przedsiębiorcy będą mogli korzystać z ulg podatkowych w specjalnych strefach ekonomicznych do końca 2011 roku, a średni - o rok krócej. Dziś sejmowa podkomisja zajmie się rządowym projektem wdrażającym rezultaty negocjacji z UE.

Sprawa ulg podatkowych w specjalnych strefach ekonomicznych była jedną z najtrudniejszych kwestii w negocjacjach stowarzyszeniowych. Chodziło o zachowanie zasady równej konkurencji i przestrzeganie reguł pomocy publicznej. Rezultaty kompromisowego porozumienia ujęto w projekcie nowelizacji ustawy o strefach. Rozpatrzy go dziś specjalnie powołana podkomisja sejmowej Komisji Europejskiej.

Mali przedsiębiorcy, którzy pojawili się w strefach przed 1 stycznia 2001 r., będą mogli korzystać z ulg podatkowych na dotychczasowych zasadach do końca 2011 r., zaś średni - tylko do końca 2010 r. Duże firmy, które uzyskały zezwolenie na działalność w strefach do końca 1999 r., będą mieli prawo do ulg w wysokości 75 proc. inwestycji, zaś ci, którzy uzyskali zezwolenie do końca 2000 r., skorzystają z ulgi tylko na połowę zainwestowanej kwoty. Firmy motoryzacyjne skorzystają tylko z ulgi na 30 proc. kosztów inwestycji.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę