CTR_80917

Unia dla Podkarpackiego

11 września 2003

Radość i ulga w kilku podkarpackich samorządach. W ramach programu PHARE 2003 pięć gmin dostanie na swoje inwestycje 11 milionów euro czyli około 45 milionów złotych. Umowa w tej sprawie została właśnie podpisana w Brukseli.

Najmniejszą z tych gmin jest Lesko, 11-tysięczna społeczność niemal pozbawiona kanalizacji. Problem jest tym bardziej palący, a raczej śmierdzący, że gmina chce być turystyczną bramą Bieszczadów. Na razie ścieki trafiają prosto do Sanu.

Kończy się budowa miejscowej oczyszczalni, powstało jednak pytanie: jak doprowadzić tu ścieki? Odpowiedź przyszła z Brukseli. Fundusz PHARE w trzech czwartych sfinansuje budowę kanalizacji. W ten sposób leski samorząd dostanie zastrzyk 8 milionów złotych, czyli połowy gminnego budżetu. Resztę musi dołożyć sam. Samorządowcy mają nadzieję, że inwestycja wpłynie nie tylko na czystość środowiska, lecz również na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw.

O podobne wsparcie zabiegały także inne gminy. Oprócz Leska, dofinansowanie dostały również samorządy Rzeszowa, Tarnobrzega, Ropczyc i Dębicy.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę