aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Unijna ekonomia

27 grudnia 2004

Przedstawienie szans na pozyskanie unijnych dotacji dla małych i średnich przedsiębiorstw było głównym tematem eurokonferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców Powiatu Gorlickiego.

Zainteresowanie tą tematyką przerosło oczekiwania organizatorów, dlatego już dziś zapowiadają kolejną edycję, która ma się odbyć w połowie stycznia.

- Oferujemy nieodpłatnie pomoc w pisaniu wniosków o unijne dotacje dla właścicieli małych firm - mówi Wacław Stępień, prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Powiatu Gorlickiego. - Zainteresowanych zapraszamy do naszej tymczasowej siedziby w dawnym tzw. przedszkolu szwedzkim przy ul. Tuwima 6. Natomiast w przyszłym roku zamierzamy wynająć pomieszczenia w centrum miasta, niedaleko Dworu Karwacjanów.

Dodajmy, że SPPG istnieje od maja 2001 r. Do wiosny tego roku działała jako Izba Gospodarcza. Ma bliskie kontakty z podobnymi izbami na Słowacji, Ukrainie, Węgrzech oraz w Czechach i Niemczech. Stowarzyszenie dąży do utworzenia w miastach i gminach powiatu gorlickiego specjalnych stref ekonomicznych, które byłyby stymulatorami rozwoju gospodarczego regionu.

- Dobrym przykładem powodzenia tej idei są Dobczyce, które zaprosiły inwestorów do utworzonej przez miasto 40-hektarowej strefy przemysłowej - mówi Wacław Stępień. - W ciągu sześciu lat jej istnienia powstało tam ponad dwa tysiące miejsc pracy, a nadal tworzone są nowe.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę