Unijne kredyty

3 października 2003

Od 1 października bank PKO BP uruchomił linię kredytową, dzięki której mali i średni przedsiębiorcy mogą ubiegać się o pieniądze z Unii Europejskiej i Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.

O pieniądze mogą ubiegać się firmy prywatne zatrudniające mniej niż 100 osób. Kredyt dostępny jest także dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz dla spółek prawa handlowego. 
Dzięki nowej linii kredytowej skróci się czas rozpatrywania wniosków kredytowych. O pieniądze mogą ubiegać się nawet najmniejsze firmy. Można je przeznaczyć na: 

- cele inwestycyjno-projektowe, na przykład: zakup maszyn, urządzeń, komputerów, oprogramowania, środków transportu oraz na zakup lub modernizację nieruchomości. 
- cele związane z bieżącą działalnością produkcyjną bądź usługową, na przykład na zakup materiałów i towarów oraz regulowanie zobowiązań kupieckich 

Poza obsługą kredytową bank świadczy także usługi doradcze dotyczące unijnych programów pomocowych. W niektórych oddziałach można skorzystać z bezpłatnych informacji na temat unijnych dotacji. Ponadto starając się o kredyt inwestycyjny powyżej 50 tysięcy euro, klienci PKO BP mogą skorzystać z pomocy w przygotowaniu biznesplanu. 

Kredyty ze środków Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju udzielane są przez wytypowaną do tego celu sieć 142 placówek banku. Adres i telefon najbliższego oddziału oraz imię i nazwisko osoby przygotowanej do obsługi kredytów można uzyskać w każdym oddziale banku, pod numerem infolinii 0-800-12-139 oraz na stronie internetowej: www.pkobp.pl.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę