aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

W Brukseli o polityce rolnej

19 maja 2003

Przewodniczący sejmowej Komisji Europejskiej Józef Oleksy powiedział w Iławie, że w Brukseli toczą się rozmowy w sprawie przyspieszenia zmian dotyczących wspólnej polityki rolnej.

Sejmowa Komisja Europejska obradowała w sobotę, 17 maja w Iławie (woj. warmińsko-mazurskie) na posiedzeniu wyjazdowym. Tego samego dnia w Iławie odbywało się prareferendum unijne.

Piętnastka chce zmienić niektóre reguły wspólnej polityki rolnej przed wejściem nowych państw –  powiedział Oleksy. Dodał, że niektóre kwestie dla nas rysują się kontrowersyjnie. W Brukseli toczy się przyspieszona dyskusja na rzecz odchodzenia od kategorii produkcji rolnej przy dopłatach na rzecz wspólnego przejścia na uproszczony jedynie system i obniżenia skali dopłat – zaznaczył.

Według niego, spór idzie o to, czy na przykład obniżenie poziomu dopłat do rolnictwa będzie dotyczyć wynegocjowanych warunków dla polskich rolników w Kopenhadze. Podkreślił, że nie wyobraża sobie, by tak miało być. Według szefa sejmowej Komisji Europejskiej, przedstawiciele polskiego rządu stawiają tę kwestię podczas rozmów w Brukseli.

Komisja Europejska oceniła, że Polska jest dobrze przygotowana do mającego odbyć się 7 i 8 czerwca referendum unijnego. Oleksy powiedział, że w kampanii referendalnej uczestniczy coraz więcej instytucji i organizacji, i coraz więcej informacji dotyczących Unii dociera do społeczeństwa.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę