aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

W Wielkopolsce największe zainteresowanie SAPARD-em

13 lutego 2003

Wielkopolskie gminy, firmy i rolnicy sięgają po pieniądze na rozwój z funduszu SAPARD. Po względem złożonych wniosków Wielkopolska jest na pierwszym miejscu w kraju - takie są dane po drugiej turze przyjmowania zgłoszeń w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Pieniądze z Unii to dla gminy Zagórów jedyny sposób na rozbudowę infrastruktury. Gmina złożyła 3 wnioski o dofinansowanie z funduszu SAPARD: na budowę drogi , wodociągu i kanalizacji. W Wielkopolsce gminy i powiaty złożyły 213 wniosków o dofinansowanie z funduszu SAPARD. To najwięcej w Polsce. Wiadomo już, ze prawie 200 rozpatrzono pozytywnie. Po środki przedakcesyjne chce sięgnąć 41 zakładów przetwórstwa i 66 rolników.

Wielkopolanie powinni odczuć efekty pomocy z SAPARD-u. Za pieniądze pomocowe poprawią się warunki życia w miastach i gminach. Rolnikom i zakładom przetwórczym łatwiej będzie dostosować się do wymogów unijnych. Jak przewidują W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, na przełomie czerwca i lipca powinny być uruchomione środki na tworzenie nowych miejsc pracy w rolnictwie, małych i średnich przedsiębiorstwach oraz gminach.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę