aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Wnioski o pieniądze z Sapardu - o dwa tygodnie dłużej

12 stycznia 2004

Do 26 stycznia - czyli o dwa tygodnie dłużej niż początkowo planowano - można składać wnioski o dotację z programu Sapard Działanie 4 "Różnicowanie działalności na obszarach wiejskich" dotyczące tworzenia źródeł dodatkowego dochodu w gospodarstwach rolnych i tworzenia miejsc pracy na obszarach wiejskich - poinformowało w piątek Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wcześniej ostateczny termin przyjmowania wniosków określono na poniedziałek 12 stycznia.

Z Działania 4 mogą korzystać zarówno rolnicy indywidualni, przedsiębiorcy jak i samorządy. Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR właściwe terytorialnie dla miejsca realizacji planowanego przedsięwzięcia. Tam można również uzyskać szczegółowe informacje o warunkach ubiegania się o pomoc finansową.

Informacje te - oraz formularze wniosków - dostępne są też na stronie internetowej Agencji: www.arimr.gov.pl. Wszelkie informacje na temat Programu SAPARD można uzyskać także pod numerem bezpłatnej infolinii 0 800 38 00 84.

Do tej pory, w obydwu turach składania wniosków, (pierwsza: 3-22 grudnia, druga: 23 grudnia - 12 stycznia) złożonych zostało 1614 wniosków.

Najwięcej, bo 906 dotyczyło tworzenia miejsc pracy na obszarach wiejskich. Samorządy i organizacje pozarządowe na tworzenie publicznej infrastruktury turystycznej na obszarach wiejskich złożyły jedynie 199 wnioski. Na tworzenie źródeł dodatkowego dochodu złożono do tej pory 509 wniosków.

Największe zainteresowanie Działaniem 4 widoczne jest w województwach: wielkopolskim - 195 wniosków i małopolskim - 194. Najmniej natomiast złożono wniosków w województwach opolskim - 31 oraz zachodniopomorskim - 37.

ARiMR przewiduje jednak, że dużo wniosków wpłynie w ostatniej chwili.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę