aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Wstęp

19 czerwca 2002
 1. Musisz przestrzegać przepisów dotyczących zarządzania ziemią odłogowaną (zawartych w tym rozdziale), chyba że:
  • Uprawiasz rośliny nie przeznaczone na żywność, do których stosują się przepisy zawarte w Rozdziale E; lub
  • Po 15 lipca zacząłeś przygotowania lub już posiałeś zboże, oleiste, białkowe lub ograniczoną ilość roślin ogrodowych – do zebrania w następnym roku (patrz akapit 108). Musisz tu przestrzegać zasad zarządzania do 15 lipca; lub
  • Otrzymałeś określone zwolnienie na piśmie od lokalnego RCD, wraz z opisanymi tam przepisami do stosowania; lub
  • Twoja ziemia objęta jest schematami: Obszary Wrażliwe na Erozję, Schemat Środowiskowy, Schemat Obszarów Wrażliwych na Środowisko Naturalne lub schematy zalesień, które to wliczane są w ramy obowiązkowego odłogowania jako wolne od płatności. W takim przypadku stosuje się przepisy schematu, którym objęta jest ziemia.
 2. Ważne jest abyś przeczytał i zrozumiał przepisy dotyczące odłogowania, ze względu na kary nakładane w razie naruszenia prawa. Jednakże możesz wyszukiwać nowe wyjątki do każdych z obowiązujących przepisów z wielu powodów lub proponować własny plan zarządzania. Bezwzględnie natomiast musisz stosować się do:
  • Przepisów UE dotyczących odłogowania opisanych w Rozdziale B, włączając warunki wyboru terenu do odłogowania oraz przepisów zabraniających wykorzystania rolniczego i nierolniczego; i
  • Wymogów zachowania cech środowiska naturalnego na ziemi odłogowanej (patrz akapit 28).
 3. Musisz spełnić krajowe przepisy dotyczące zarządzania ziemią odłogowaną. Niepowodzenie w ich przestrzeganiu spowoduje redukcję płatności o 1£ (£ – funt szterling) za każde 0,01 ha gdzie zostało naruszone prawo (minimalna kara 100£). W przypadku naruszenia obiektów środowiska naturalnego, redukcja płatności wynosi 100£ za każdy naruszony obiekt. W przypadku obiektów o kształcie liniowym, jak na przykład ogrodzenia, kara wynosi 1£ za metr (minimalna kara to 100£). W przypadku żywopłotów stosowanie kar nie ogranicza się do usuniętych, naruszonych krzewów, ale także ich uszkodzeń wynikających z innych działań jak zbyt bliskie opryski herbicydami.
 4. Przepisy wyznaczają jedynie minimum obowiązków. Jeśli chciałbyś zrobić więcej na rzecz środowiska, pamiętaj że przepisy otwierają też przed tobą szeroki wachlarz możliwości działań w tym kierunku. Nie ma konieczności stosowania tych samych metod zarządzania ziemią na wszystkich odłogowanych poletkach. Ogólnie najlepszym rozwiązanie jest stosowanie na raz paru różnych technik zarządzania, co pozwoli na stworzenie wielu środowisk. W większości przypadków pożądane jest stosowanie intensywnych technik gospodarowania przez pierwszy rok w celu kontroli agresywnych chwastów trawiastych.
 

POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę