aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Za miesiąc upływa termin składania wniosków o dopłaty

12 maja 2004

Wojciech Pomajda, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zaapelował do rolników, by jak najszybciej składali wnioski o dopłaty bezpośrednie. Prezes Pomajda przypomniał w Polskim Radiu, że termin składania wniosków upływa 15 czerwca.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości przy wypełnianiu wniosków rolnicy mogą się skonsultować w biurach powiatowych Agencji lub w ośrodkach doradztwa rolniczego i w bankach spółdzielczych. Trzeba to zrobić jak najszybciej, bo w czerwcu mogą być kolejki.

Wojciech Pomajda powiedział, że wnioski można wprawdzie składać nawet do 10 lipca, ale wiąże się to z konsekwencjami - za każdy dzień po 15 czerwca o 1 procent będzie pomniejszana przysługująca rolnikowi płatność.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa chce wprowadzić dyżury swoich pracowników w gminach, tak by rolnicy nie musieli jeździć z wnioskami do biur powiatowych

Dotychczas złożono ponad milion 300 tysięcy wniosków od rolników o nadanie numeru ewidencyjnego. Uzyskanie numeru ewidencyjnego jest warunkiem złożenia wniosku o płatność. Do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło tylko około 80 tysięcy wniosków o płatność, a uprawnionych gospodarstw jest około miliona. Pieniądze z dopłat będą wpływać na konta rolników między 1 grudnia 2004 roku a 30 kwietnia 2005 roku. Dopłaty dla rolników to kwota około półtora miliarda euro.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę