aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Zamieszanie ze sprzedażą ziemi

27 listopada 2001

Zrobiło się dość głośno wokół stanowiska Polski w kwestii okresów przejściowych na zakup ziemi w naszym kraju przez cudzoziemców. 

Kilka ugrupowań politycznych nie pożałowało słów krytyki w stosunku do obecnego rządu, który nie poinformował do końca o tym, jakie stanowisko zostanie przedstawione w Brukseli przez szefa polskiej dyplomacji Włodzimierza Cimoszewicza.

Lider Ligi Polskich Rodzin Antoni Macierewicz poinformował podczas środowej (21.11.2001) konferencji prasowej w Sejmie, że kluby LPR i PiS występują z żądaniem referendum w sprawie sprzedaży polskiej ziemi. Zwracamy się do społeczeństwa o poparcie naszej wspólnej inicjatywy. Liczymy także na to, że dołączą do niego posłowie innych klubów: PSL i Samoobrony, a być może również PO – powiedział polityk.

Jarosław Kaczyński z Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że z tą sprawą zwróci się do lidera Platformy Obywatelskiej Macieja Płażyńskiego.

A co na to sam Płażyński?

Polityk stwierdził, że to dość ryzykowny projekt. Porozmawiamy oczywiście z inicjatorami, zobaczymy o co im właściwie chodzi, ale raczej nie. Zaakcentował też, że referendum nie jest czymś, co można powtarzać co trzy miesiące.

No i mamy zamieszanie.

Czytaj także: Jedni wyrazili sprzeciw, inni chcą wyjaśnień.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę