" "
Agrolok_280518

Prezydent dobrze ocenia przygotowań do członkostwa w UE

30 marca 2004

Prezydent Aleksander Kwaśniewski powiedział, że stan przygotowania do członkostwa w UE struktur rządowych, administracji samorządowej, właściwych agencji oraz przeszkolenie osób zajmujących się sprawami europejskimi ocenia jako "co najmniej dobre".

Według Kwaśniewskiego, większość informacji na temat przygotowań nie dociera jednak do opinii publicznej. Rząd Leszka Miller, który zakończy swoją misję 2 maja, ma jeszcze zasadnicze zadanie dokończenia tego wszystkiego, co jest związane z naszą akcesją do Unii Europejskiej - powiedział Kwaśniewski.

Prezydent ocenił, po dokonanym w poniedziałek przeglądzie przygotowań, że sytuacja jest co najmniej dobra. Podkreślił jednak, że ma nadzieję, iż miesiąc, który pozostał gabinetowi Leszka Millera, zostanie przez ten rząd wykorzystany jak najlepiej. Tak - dodał Kwaśniewski - abyśmy weszli do Unii Europejskiej nie jako ubogi krewny, ale jak dobrze przygotowany, dumny kraj europejski. Przygotowaniom Polski do członkostwa w UE poświęcone było posiedzenie Rady Gabinetowej. 


POWIĄZANE

Polityka resortu rolnictwa będzie uzgadniana z partnerami społecznymi, którzy we...

Kompetentny, rzutki, oddany swej społeczności sołtys i aktywne zebranie wiejskie...

Koszty organizacyjne ubiegłorocznych aukcji koni arabskich w Janowie Podlaskim w...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę