Prezydent dobrze ocenia przygotowań do członkostwa w UE

30 marca 2004

Prezydent Aleksander Kwaśniewski powiedział, że stan przygotowania do członkostwa w UE struktur rządowych, administracji samorządowej, właściwych agencji oraz przeszkolenie osób zajmujących się sprawami europejskimi ocenia jako "co najmniej dobre".

Według Kwaśniewskiego, większość informacji na temat przygotowań nie dociera jednak do opinii publicznej. Rząd Leszka Miller, który zakończy swoją misję 2 maja, ma jeszcze zasadnicze zadanie dokończenia tego wszystkiego, co jest związane z naszą akcesją do Unii Europejskiej - powiedział Kwaśniewski.

Prezydent ocenił, po dokonanym w poniedziałek przeglądzie przygotowań, że sytuacja jest co najmniej dobra. Podkreślił jednak, że ma nadzieję, iż miesiąc, który pozostał gabinetowi Leszka Millera, zostanie przez ten rząd wykorzystany jak najlepiej. Tak - dodał Kwaśniewski - abyśmy weszli do Unii Europejskiej nie jako ubogi krewny, ale jak dobrze przygotowany, dumny kraj europejski. Przygotowaniom Polski do członkostwa w UE poświęcone było posiedzenie Rady Gabinetowej. 


POWIĄZANE

W kampanii 2018 planowane jest wdrożenie nowej wersji aplikacji eWniosekplus z w...

3 listopada 2017 r. Marek Deutsch został powołany na stanowisko Zastępcy Prezesa...

27 października 2017 r. Krzysztof Szymborski został powołany na stanowisko zastę...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę