CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Umowa z poślizgiem

16 kwietnia 2003

Mimo, że umowy zawarte pomiędzy Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa a kolczykującymi bydło wygasły 31 marca br., do tej pory nie ma nowej wersji dokumentu. Aby nie blokować znakowania, w niektórych biurach powiatowych pracownicy chwycili za kolczykownice.

Do końca marca 2003 r. kolczykowaniem bydła w ramach tworzenia Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt zajmowali się lekarze weterynarii i zootechnicy. Tymczasem akcja znakowania stoi pod znakiem zapytania, ponieważ wygasły umowy zawarte między dotychczasowymi wykonawcami a agencją. Mamy dopiero kilka dni przerwy – uspokaja Dariusz Panasiuk, rzecznik ARiMR.

Nie ma jeszcze nowej wersji umowy, którą mogliby podpisać zootechnicy i lekarze weterynarii zainteresowani kolczykowaniem bydła: Powinna być gotowa w każdej chwili – zapewnia rzecznik ARiMR.  Być może zostaną w niej podwyższone stawki za wykonywane usługi (obecnie zakolczykowanie jednej sztuki kosztuje 5,5 zł).

Tymczasem, aby nie blokować kolczykowania, kierownicy biur powiatowych ARiMR próbują znaleźć wyjście z trudnej sytuacji. W powiecie brodnickim znakowaniem cieląt i dokolczykowywaniem zajmują się pracownicy agencji.  Mamy odpowiednie kwalifikacje, więc radzimy sobie sami – mówi Bogusław Błaszkiewicz, kierownik biura powiatowego ARiMR w Brodnicy.

Niewiele zmieniło się natomiast w powiecie włocławskim: Kolczykują nadal te same osoby, które robiły to do tej pory – wyjaśnia Józef Leszek, kierownik biura powiatowego we Włocławku. Rozliczymy się z nimi po zawarciu umów – dodaje.


POWIĄZANE

W dn. 15 września br. w siedzibie KOWR z wizytą studyjną gościła delegacja urzęd...

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel złożył kolejną wizytę w Krajo...

Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa (KOWR) kieruje dotychczasowy wiceprezes Ag...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę